W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies.
Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

Zamknij

youtube - Mega-Tech
  • Godziny pracy od pon. do pt. 8:00 - 15:00

Faktura vat przykład

program do faktur

Najzwyklejsza w świecie faktura VAT sprzedaży to nie jest zbyt skomplikowany dokument. Każdy przedsiębiorca w momencie startu swojej działalności wie jak ona wygląda bo musiał się z nią spotkać już bardzo wiele razy. Niemniej „faktura VAT przykład” to fraza bardzo często pojawiająca w wyszukiwarkach internetowych. Dlaczego tak się dzieje? Powody są dwa.

Po pierwsze, ilość różnego rodzaju faktur, które istnieją w naszym prawodawstwie jest wręcz zatrważająca. Ustawodawca postanowił ułatwić życie bardzo wielu grupom przeróżnych przedsiębiorców, co wymagało stworzenia dla nich dodatkowych typów faktur tworzonych w specyficzny sposób. Wiele jednostkowych przypadków spowodowało łącznie potężny bałagan a do układanki dochodzą jeszcze podmioty zagraniczne, z którymi kontakt także rządzi się swoimi prawami.

Drugi element to ciągłe zmiany w prawie. Wystarczy przywołać chociażby zmianę stawek podatku od towarów i usług, która nastąpiła w styczniu 2011 roku i ma zostać planowo cofnięta w grudniu 2013 roku. Ta pozornie niewielka zmiana spowodowała, że absolutnie wszystkie wzory faktur stały się nieaktualne bo wystawianie dokumentów zgodnie z nimi skończyłoby się złym wyliczeniem podatku.